INFUZJA TLENOWA
Tlen bierze udział w licznych reakcjach chemicznych procesów fizjologicznych utrzymujących homeostazę organizmu, między innymi w oddychaniu tkankowym, które dostarcza skórze energii do przemian metabolicznych. Deficyty tlenowe mogą powodować:
-
zaburzenie syntezy melaniny (zmianę koloru skóry)
-
zaburzenie syntezy kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów (utratę elastyczności oraz przedwczesne starzenie się skóry)
Na niewystarczającą ilość tlenu w skórze wpływać może wiele czynników, do najważniejszych należą: palenie papierosów, zanieczyszczenie środowiska oraz brak aktywności fizycznej.
Zabieg infuzji tlenowej polega na wtłaczaniu substancji aktywnych zastosowanego preparatu do głębokich warstw skóry za pomocą sprężonego tlenu pod zwiększonym ciśnieniem. Dzięki skoncentrowanej dawce i wysokiemu ciśnieniu dociera on do głębokich warstw skóry, aktywując dotlenienie i metabolizm komórek. Infuzja tlenowa wykazuje pożądaną aktywność biologiczną, dotleniając komórki, a co za tym idzie poprawiając stan energetyczny komórek skóry, przyspieszając ich metabolizm i procesy regeneracji.
W wyniku zabiegu infuzją tlenową powstają nowe, zdrowe komórki skóry charakteryzujące się wyższym niż standardowo potencjałem energetycznym co wpływa na bardziej efektywne podziały komórkowe oraz rozbudowę naczyń krwionośnych (angionenezę). Wszystkie te procesy są bardzo istotne w utrzymywaniu napięcia i jędrności skóry.
Zabieg infuzji tlenowej poprzez cząsteczki wysoko stężonego tlenu wykazuje również silne działanie przeciwbakteryjne i przeciwzapalne poprzez co polecany jest w terapiach antytrądzikowych.
Drugim czynnikiem wykorzystywanym w zbiegu infuzji tlenowej są specjalnie dobrane przez kosmetologa składniki aktywne m.in kwas hialuronowy, peptydy, kwasy tłuszczowe, witaminy, minerały czy ekstrakty roślinne itd.
Efekty zabiegu infuzją tlenową widać niemal natychmiastowo. Skóra nabiera zdrowszego kolorytu, staje się bardziej nawilżona, gładka i elastyczna. Kondycja skóry ulega poprawie. Poza tym, cząsteczki odpowiednio stężonego i sprężonego tlenu, które stykają się z naskórkiem, działają także przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Dzięki temu terapia z powodzeniem sprawdza się w przypadku trądziku.
Wskazania do wykonania zabiegu infuzji tlenowej:
-
skóra wymagająca dotlenienia
-
skóra sucha, szorstka, odwodniona
-
skóra szara, pozbawiona blasku
-
skóra naczyniowa, wrażliwa, atopowa
-
profilaktyka przeciwstarzeniowa
-
zmarszczki, spadek jędrności i elastyczności skóry
-
worki, sińce, obrzęki, zmarszczki pod oczami
-
łojotok i rozszerzone pory
-
wszystkie postacie trądziku, trądzik różowaty
-
fotostarzenie
-
profilaktyka starzenia się skóry
-
skóra podrażniona, uszkodzona (promieniowanie UV)
-
redukcja podrażnień i przyspieszenia gojenia po zabiegach laserowych, peelingach chemicznych, mikrodermabrazji
-
przed szczególnymi okazjami (jako tzw. zabieg bankietowy)
Efekty działania infuzji tlenowej:
-
dotlenienie skóry
-
zdrowszy, jaśniejszy koloryt skóry
-
odświeżenie skóry
-
poprawa napięcia, jędrności i elastyczności skóry
-
stymulacja mikrokrążenia
-
zwiększenie nawilżenia, dotlenienia, odżywienia skóry
-
zwiększona absorpcja substancji aktywnych
-
poprawa kondycji skóry trądzikowej (ograniczenie rozwoju bakterii beztlenowych)
-
delikatne wizualne spłycenie zmarszczek
-
przyspieszenie procesów gojenia, regeneracji skóry
-
chęć stymulacji szybszej regeneracji skóry