SKLEP ONLINE  >>>  KUP ZABIEG
INFOLINIA  790-120-121

TRWAŁE USUWANIE OWŁOSIENIA - EPILACJA - Laser Palomar Vectus

 Zapraszamy na bezpłatne konsultacje z depilacji laserowej!
 

 

Produkt amerykańskiej firmy Palomar, która stworzyła pierwszą na świecie technologię laserowego usuwania owłosienia, do dziś chronioną patentem. Palomar VECTUS™ jest najnowocześniejszym urządzeniem do depilacji laserowej na świecie.
 
Jest owocem trwających kilkanaście lat doświadczeń i badań nad udoskonaleniem najlepszego dotychczas systemu lasera diodowego. Skuteczność urządzenia została potwierdzona badaniami oraz prestiżowym certyfikatem wydanym przez Amerykański Urząd ds. Żywności i Leków FDA.

W 2013 roku laser diodowy Vectus™ otrzymał prestiżową nagrodę Prix de Beauty w kategorii "Odkrycie Roku". Nagroda ta przyznawana jest w branży kosmetycznej w takich krajach jak Niemcy, Austria, Szwajcaria i Polska.
 

10649719_974434692615690_7478342539403836940_n.jpg

 

Różnica między Laser Vectus a Light Sheer Duet
 

Ze względu na nowoczesne diody użyte w laserze PALOMAR VECTUS™, oraz system emisji fotonów światła, laser Vectus™ stał się najnowocześniejszym oraz niezwykle bezpiecznym laserem depilacyjnym, wyprzedzając swoją technologią Light Sheer Duet.

Laser Vectus to udoskonalona wersja systemu Light Sheer Duet. Firma Palomar potrzebowała dziesięć lat by stworzyć najlepszy system usuwania owłosienia. Vectus to pionier wśród laserów, cieszy się największą skutecznością na świecie. Ten medyczny laser diodowy najnowszej generacji stosuje najwyższe parametry zabiegów.

 

 

Innowacyjnym rozwiązaniem urządzenia Vectus™ jest opatentowana technologia Photon Recycling, która polega na ponownym wykorzystaniu wiązki światła. Skóra podczas zabiegu odbija do 80% energii, którą emituje laser. Poprzez wbudowanie w głowicy systemu luster cały impuls po odbiciu trafia ponownie do skóry, zwiększając tym samym efektywność zabiegu. Dzięki temu potrzeba mniej zabiegów w porównaniu ze starszymi modelami laserów.

Laser medyczny Vectus™ jako jedyny na świecie wyposażony jest w inteligentny czytnik poziomu melaniny w skórze - Skintel™. W praktyce oznacza to, że przed zabiegiem czytnik przykładany jest do skóry pacjenta w tym miejscu, z którego usuwane będzie owłosienie. Skintel™ określa poziom melaniny i na podstawie tego odczytu ustawia w urządzeniu indywidualnie dobrane parametry zabiegu. Indywidualne ustawienia umożliwiają zastosowanie wyższej energii, bez ryzyka poparzenia. Dzięki temu zabieg jest efektywniejszy i bezpieczny.

Wyniki czytnika melaniny wprowadza się do komputera lasera Vectus™. W laserze tym energia lasera, aby była skuteczna i bezpieczna, dobierana jest biorąc pod uwagę aż cztery parametry:

 • gęstość włosów,
 • fototyp skóry wg odczytu melaniny Skintel,
 • średnicę (grubość) włosów,
 • kolor włosów.

Dzięki powyższemu laser Vectus™, oprócz włosów ciemnych, usuwa także włosy jasne i rude! Dotychczas laser LightSheer™ trwale depilował tylko włosy ciemne.

Laser Vectus™ zapewnia bardzo wysoki komfort zabiegu poprzez zastosowane w głowicy rozwiązanie Advanced Contact Cooling, które powoduje, że skóra chłodzona jest przed, w trakcie i po emisji światła. W rezultacie wyczuwalność ciepła w trakcie procedury jest minimalna, a jej komfort znacznie wzrasta. Zastosowane w głowicy chłodzenie kontaktowe utrzymywane przez cały czas trwania zabiegu na poziomie od 0oC do 5oC gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa oraz sprawia, że zabieg jest mniej bolesny lub bezbolesny. W przeciwieństwie laser Light Sheer posiada system chłodzenia Chill Tip, który chłodzi górną warstwę skóry jedynie przed i po każdym impulsie. Pacjenci oceniają zabieg jako bezbolesny stosując Vectus, natomiast twierdzą, że depilacja wykonywana laserem Light Sheer jest bolesna.

Krótki czas trwania zabiegu - Zwiększona głowica zabiegowa lasera Vectus sprawia, że czas zabiegu ulega skróceniu, dla przykładu depilację całych nóg można wykonać w zaledwie 40 min zamiast 2 godzin (Light Sheer).

 

10649719_974434692615690_7478342539403836940_n.jpg

 

 Jak wygląda zabieg?

 • zabieg poprzedza konsultacja
 • następnie wykonywana jest analiza fototypu skóry. Urządzenie Skintel™ przykładane jest do obszaru poddawanego zabiegowi i automatycznie ustawiane są parametry zabiegu
 • przed przystąpieniem do zabiegu oprócz fototypu skóry analizowane są także następujące parametry: grubość włosów, ich kolor oraz gęstość na danym obszarze
 • kolejny krok to dobór głowicy do obszaru zabiegowego. Przy dużych obszarach, np. nogi, stosujemy dużą głowicę, natomiast przy mniejszych, np. wąsik, precyzyjną małą głowicę
 • w czasie zabiegu głowica jest przykładana miejsce przy miejscu. Zabieg jest łagodzony dzięki stałemu chłodzeniu. Ważne: miejsce epilowane powinno zostać dokładnie ogolone, najlepiej w dniu zabiegu

Przygotowanie do zabiegu:

 • należy wykonać golenie włosów 1 dzień przed zabiegiem
 • nie opalać się do 1 tyg. przed zabiegiem
 • odstawić leki światłouczulające i rozrzedzające krew na minimum miesiąc przed zabiegiem
 • nie depilować włosów z użyciem wosku, depilatorów, pęsety przez 4 tygodnie przed zabiegiem
 • nie spożywać alkoholu na 24h przed zabiegiem
 • w przypadku depilacji pach nie stosować w dniu zabiegu antyperspirantów
 • w przypadku powtarzającej się często opryszczki zaleca się używanie leku Heviran 2 dni przed i 7 po zabiegu  

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej Vectus:

  • zabiegu nie można wykonywać u kobiet w ciąży - nie jest groźny ani dla płodu, ani dla matki, ale jego wyniki mogą być słabe ze względu na występujące w tym stanie wahania hormonalne
  • przed zabiegiem nie wolno również przyjmować leków antydepresyjnych, psychotropowych oraz sterydów (takich, które mają w składzie substancje fotouczulające np. witaminę A)
  • ostatnie peelingi, kosmetyki i leki złuszczające można stosować tydzień przed zabiegiem
  • stosowanie kremów z retinolem (witaminą A) lub suplementacja witaminą A
  • stosowanie kosmetyków na bazie alkoholu

 

 

Co się dzieje ze skórą po zabiegu depilacji laserowej?

Skóra może być delikatnie zaczerwieniona lub nawet lekko spuchnięta po zabiegu. Opuchlizna jak i zaczerwienienie ustępuje po kilku godzinach. Możemy także spodziewać się drobnych przebarwień, ale one po kilku dniach znikną.

Ile czasu trwa jeden zabieg?

Długość zabiegu zależy od obszaru poddanego depilacji. Laser Vectus™ jest najszybszym laserem na rynku. Przykładowo wąsik lub pachy to około 2 - 3 minut, jeżeli depilujemy całe nogi, trzeba zarezerwować około godzinę.

Zalecenia pozabiegowe:

 • przez 24 godziny nie stosować na skórę makijażu, perfumowanych mydeł, toników na bazie alkoholu itd., nie drażnić skóry w okolicy zabiegu
 • bezpośrednio po zabiegu nie brać gorących kąpieli ani korzystać z sauny
 • przez 2 tygodnie po zabiegu nie stosować kosmetyków złuszczających
 • przez 3-4 tygodnie nie wolno się opalać i korzystać z solarium
 • przy ekspozycji na słońce stosować krem z wysokim filtrem (SPF+50)
 • bardzo ważne, aby w przerwie między zabiegami nie usuwać owłosienia mechanicznie tzn. wraz z cebulkami (np. depilacja woskiem)

 Ile zabiegów depilacji laserowej muszę wykonać i od czego to zależy?


Cykl wzrostu włosów podzielony jest na trzy fazy:

 • anagen – faza aktywnego wzrostu,
 • katagen – faza spoczynku,
 • telogen – faza wypadania

Laser działa tylko na włosy w aktywnej fazie wzrostu, których jest w zależności od okolicy od 20-30%. Dlatego zabiegi depilacji powtarza się kilka razy w odstępach co około 6 - 8 tygodni. W celu usunięcia włosów czarnych, grubych wymagane jest zazwyczaj minimum 4-6 zabiegów. Włosy jasne, cienkie wymagają większej ilości zabiegów. Laser usuwa włosy na zawsze, usunięte włosy już nie odrastają.


Owłosienie na twarzy u kobiet – włosy meszkowe mają zdolność do przekształcania się w nowe włosy, stąd depilację okolic twarzy należy powtarzać wielokrotnie.

 

 vectus faza wzrostu wlosa.png

 

Zapewniamy najkorzystniejszą cenę epilacji laserem Vectus™ w Bydgoszczy.  

 

Koszt zabiegu:

   • od 150 zł

Pełny cennik zabiegów ⇒

Aktualne promocje ⇒

 

Zastanawiasz się, czy ten zabieg jest dla Ciebie?

Jak przebiega i czy jest bolesny?

Umów się na bezpłatną konsultację i pierwszy próbny darmowy "strzał" laserem.

Podcinanie blizn

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Peelingi medyczne

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Peeling węglowy

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Peeling kawitacyjny

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Oczyszczanie wodorowe

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Oczyszczanie twarzy

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Makijaż permanentny

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Infuzja tlenowa

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

FALE RADIOWE BIPOLARNE

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Endermologia LPG

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

PARTNERZY

        ratyzagiel.jpg revitalash_logo_1.png      

 

 

Centrum Medyczne LASERMED

ul. Popowicka 101

54-234 Wrocław

t: +48 790 120 121

e: lasermed.wroclaw@gmail.com

Godziny otwarcia
pn.-pt. 8:00 - 18:00 | sobota 9:00 - 14:00