SKLEP ONLINE  >>>  KUP ZABIEG
INFOLINIA  790-120-121
NIEINWAZYJNa REDUKCJA MIEJSCOWEJ TKANKI TŁUSZCZOWEJ ZA POMOCĄ ULTRADźwięków

 

USZKADZANIE BŁON KOMÓREK TŁUSZCZOWYCH SKUTKUJE WYDALENIEM ICH ZAWARTOŚCI (TŁUSZCZU) ORAZ WYDALENIEM GO Z ORGANIZMU

Obecnie, SKUTECZNYM sposobem długotrwałego kształtowania sylwetki jest destrukcja komórek tłuszczowych, wymagająca wykorzystania jednej z form chirurgii inwazyjnej. Chirurgiczne usuwanie tłuszczu przy pomocy liposukcji stało się dla kobiet i mężczyzn coraz bardziej atrakcyjną opcją. Złożoność zabiegów liposukcji, oraz towarzyszące im niedogodności dla pacjenta, względnie długim okresem rekonwalescencji i powrotu do normalnej aktywności (w przeciwieństwie do reklam opisujących liposukcję jako bezproblemowy zabieg lunch-owy), oraz różnorodnością ukrytych skutków ubocznych , motywują twórców do stworzenia nowej, lepszej metody, łączącej łatwość wykonania oraz bezpieczeństwo metod niechirurgicznych, dających podobną efektywność technik. Chęć spełnienia oczekiwań klientów doprowadziła do stworzenia urządzeń zdolnych nieinwazyjnie niszczyć komórki tłuszczowe, przy pomocy zogniskowanych ultradźwięków.

images/hifu-focushape.jpg

 

Usuwanie adipocytów - komórek tłuszczowych,

"w przerwie na lunch"

 


Zabieg Focushape nie wymaga wcześniejszego znieczulenia. Sprawia to, że możliwe jest wykonanie tego zabiegu w warunkach ambulatoryjnych.

Zabieg nie wymaga okresu rekonwalescencji. Jego działaniem jest selektywne rozpuszczanie (lysis) tłuszczu, dzięki uszkadzaniu błon komórkowych adipocytów - komórek tłuszczowych, bez niszczenia otaczających tkanek, takich jak: skóra, naczynia krwionośne czy nerwy obwodowe.

Usuwanie tłuszczu zachodzi przy pomocy procesów fizjologicznych, tzn. układu limfatycznego, układu krwionośnego i systemu immunologicznego:

 • trójglicerydy z uszkodzonych komórek tłuszczowych są uwalniane do płynu śródmiąższowego (interstitial fluid)
 • następnie są stopniowo transportowane przez układ limfatyczny oraz układ krwionośny do wątroby
 • Tam zachodzi ich utylizacja poprzez fizjologiczne procesy metaboliczne.

Proces ten zajmuje od kilku godzin do kilku dni. Zdolność organizmu do usuwania cząsteczek trójglicerydów są dużo większy niż ilość trójglicerydów, która jest uwalniana w wyniku zabiegu. Pozostałości z unicestwionych komórek tłuszczowych usuwane są za pomocą normalnych procesów zapalnych, takich jak np. fagocytoza. Obydwa produkty przenoszone są bezpiecznie przez krew.

 

images/focushape.jpg

Jak przebiega zabieg?

 

Zabieg Focushape HIFU przebiega bez znieczulenia. Główna faza zabiegu to rozbicie komórek tłuszczowych przy użyciu Nietermicznych Skupionych Ultradźwięków Focushape. Ultradźwięki, dzięki zaawansowanej technologii, unicestwiają wyłącznie tkankę tłuszczową nie uszkadzając skóry, naczyń krwionośnych i tkanki łącznej. Po zabiegu zalecamy przeprowadzenie masażu drenującego, który usprawnia usunięcie z organizmu trójglicerydów, uwolnionych w trakcie rozbijania tkanki tłuszczowej. Masaż dodatkowo poprawia jędrność oraz napięcie skóry.

TECHNOLOGIA HIFU

Zabieg niechirurgicznego modelowania sylwetki polega na skupieniu wysokiej energii pochodzącej z mocno skoncentrowanych fal ultradźwiękowych (HIFU - High Intensity Focused Ultrasound) na małym obszarze ciała. HIFU działa na głębokości skóry właściwej oraz tkanki tłuszczowej, nie naruszając przy tym powierzchownych warstw skóry.

 

ZALECANY Krok 2:
MASAŻ drenujący

przyspieszona cyrkulacja i aktywność limfatyczna -> lepsze i szybsze usuwanie tłuszczu i naprężanie tkanki

Zabieg Focushape HIFU trwa średnio od 1 do 1,5 godziny (w zależnosci od partii ciała). Jest kontrolowany przez nawigacyjny system video. System nawigacyjny śledzi w czasie rzeczywistym i synchronizuje pozycję ciała pacjenta z pozycją, w której należy wykonać kolejny impuls, zgodnie z ustalonym wcześniej obszarem zabiegowym.

Podczas zabiegu pacjentowi może towarzyszyć minimalny dyskomfort. Zaraz po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

Około 10 dni po wykonaniu procedury widać efekty w postaci zmniejszenia obwodu ciała w miejscach poddanych zabiegowi.

Na zdjęciu obiektywny pomiar przy użyciu miary o stałym naprężeniu.

 

Co dzieje się po zabiegu Focushape HIFU?

 

Po zabiegu można od razu powrócić do codziennych obowiązków. Zabiegi odchudzające i modelujące sylwetkę Focushape nie wymagają rekonwalescencji ani konieczności przebywania w domu. Nie występuje ból po zabiegu, a powierzchnia skóry zostanie znacznie naprężona. Kolejny zabieg wykonywany na tej samej partii ciała może być przeprowadzony po upływie 4 tygodni. Efektem zabiegu Focushape jest zmniejszenie obwodu ciała w obszarze zabiegowym. Wymagana jest seria 3 zabiegów. Podczas stosowania fal ultradźwiękowych rozbijane są komórki tłuszczowe na kilku głębokościach, zazwyczaj od 7 mm do 1,5 centymetra.

 

Co dzieje się z komórkami tłuszczowymi ?

 

Zabieg Focushape HIFU skutkuje rozpadem błon adipocytów - komórek tłuszczowych. Uwolnione w ten sposób trójglicerydy, tłuszcze oraz inne składniki są transportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby, która traktuje go jak tłuszcz, który został dostarczony z pożywieniem. Do usunięcia trójglicerydów dochodzi w naturalnych procesach fizjologicznych.

 

Jakie są zalety Focushape HIFU ?

 • możliwość redukcji miejscowo tłuszczu w sposób nieinwazyjny,
 • procedura jest bezpieczna i prosta,
 • Nie występują siniaków, opuchlizny czy dyskomfortu pozabiegowego
 • brak okresu rekonwalescencji
 • metoda ta nie wymaga znieczulenia, usypiania, nacięć ani zastrzyków
 • rozbijane są tylko komórki tłuszczowe, podczas gdy skóra, naczynia krwionośne, nerwy i tkanka łączna pozostają nienaruszone

Dla kogo dedykowany jest zabieg aparatem Focushape ?

Zabieg Focushape przeznaczony jest zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn posiadających niewielką nadwagę - do 8 kilogramów, którzy chcą w sposób nieinwazyjny pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej. Miejsca najczęściej modelowane to: uda, brzuch oraz pośladki.

 

Przeciwwskazania do zabiegu:

 • Ciąża, laktacja
 • Metalowe implanty w ciele
 • choroby metaboliczne, takie jak cukrzyca
 • wszczepiony stymulator serca
 • zła krzepliwość krwi
 • przepuklina brzuszna
 • Nowotwory, chemioterapia, radioterapia
 • w okresie dwóch tygodni przed zabiegiem zabronione jest również spożywanie aspiryny oraz niesterydowych środków przeciwzapalnych

Jakie są zalecenia ?

Dwa dni przed zabiegiem, oraz dwa tygodnie po nim należy ograniczać spożywanie: tłuszczów i węglowodanów. Zalecana jest dieta lekkostrawna. Niewskazane jest również zażywanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych, witaminy E oraz spożywanie alkoholu.

* rezultaty zabiegów zależą od indywidualnych czynników, są związane z przestrzeganiem zaleceń przed i pozabiegowych;

w zależności od pożądanych efektów ,może być konieczne wykonanie kolejnych zabiegów.

Podcinanie blizn

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Peelingi medyczne

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Peeling węglowy

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Peeling kawitacyjny

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Oczyszczanie wodorowe

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Oczyszczanie twarzy

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Makijaż permanentny

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Infuzja tlenowa

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

FALE RADIOWE BIPOLARNE

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

Endermologia LPG

COM_MINITEKWALL_JOOMLA_ARTICLES

PARTNERZY

        ratyzagiel.jpg revitalash_logo_1.png      

 

 

Centrum Medyczne LASERMED

ul. Popowicka 101

54-234 Wrocław

t: +48 790 120 121

e: lasermed.wroclaw@gmail.com

Godziny otwarcia
pn.-pt. 8:00 - 18:00 | sobota 9:00 - 14:00